Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hindistan Aile Birleşimi

Hindistan aile birleşimi konusu ise, Hindistan konsolosluğunun talep etmesi gereken durumlarda ekten günlerde üstüne bilmektedir. Bunun yanı sıra yetkili makamlar tarafından istenen belgelerin hint dilinde tercümede sağlanmış olması gerekmektedir. İstenilen belgelerin her birinin orijinali ve fotokopisi ise Hindistan aile birleşimi başvurusunda kesinlikle yetkili konsolosluk tarafından beyan edilmesi gerekmektedir.

Ayrıca bu süreç içerisinde kişi, uzman bir bize danışmanından yardım alabilme hakkına sahiptir. Hindistan ayrı bilişim adına kişilerin Türkiye sınırları içerisinde Hindistan Konsolosluğu’ndan randevu başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Daha öncesinde hazırlanmış olan evraklar ile yetkili makamlara gidilerek bu belgeleri teslim edilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Destan ilkesi, vizesi adına Başvuru işlemini tamamladıktan daha sonra, vize sonucunu açıklanması için en az iki ay ile en fazlada beş ay arası bir bekleyiş sürecin içerisine girmektedir.

Hindistan ülkesinin aile birleşimi adına hazırlanacak olması gereken evraklar ve şartlar konusunda, yetkilendirilmiş olan aracılık kurumları tarafından işlemleri yürütebilmektedir. Yetkili merkezlerin uzman kadrosu ile kişinin aile birleşimi vizesi alması adına tüm destek sağlanmaktadır. Ayrıca danışanlar adım adım kişinin hangi evrakın teslim etmesi gerektiği konusunda da yetkilendirme yapmaktadır.

Hindistan Vizesi Birleşimi Gerekli Olan Evraklar

Hindistan ülkesinin aile birleşimi başvurusunda bulunmak isteyen şahıslar, evraklar içerisinde iki adet biyometrik fotoğrafın bulundurulması gerekmektedir. Fotoğrafların kaç tane olması gerektiği ve hangi ölçüde olması gerektiği tamamen konsolosluk tarafından belirlenmiş olan standartlar içerisinde olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra çekilmiş olan fotoğrafların en az üç ay içerisinde çekilmiş olması ve kişinin en güncel halini yansıtması gerekmektedir.

Fotoğrafın arka fonu beyaz olacak bir şekilde, kişinin pasaportunda bulunmalı ve ayrıca normal olarak evrakları içerisinde sunulması gerekmektedir.  Bunun yanı sıra, daha önce herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması da oldukça büyük bir neden arz etmektedir. Kişinin başvuruda kullanacak olduğu mevcut pasaportunun yırtılma ya da yıpranma gibi durumlarında, başvuru sahibinin pasaportu vize adına işleme kabul edilmeyecektir.

Hindistan ayrı birleşimi adına başvuruda bulunacak olan kişinin nüfus müdürlüğünden nüfus kayıt örneğini ve nüfus cüzdan fotokopisi evraklarını da başvuru dosyası içerisinde bulundurması şarttır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi, güncel tarihli olma koşulu ile aileye ait tüm bilgiler ile İkamet edilen bölgeye ait bilgilerin hepsini içerisinde barındırması en önemli şartlar arasında yer almaktadır. Kişinin nüfus cüzdan fotokopisinde iki adet olması ve hem ön hem de arka sayfasını çekilmiş olması gerekmektedir.

Ayrıca bu fotokopilerin belirgin ve okunaklı bir şekilde olması da önem arz etmektedir. Nüfus müdürlüğünden alınması gereken, Uluslararası evlenme kayıt örneğin ise yine başvuru evrak dosyası arasında yetkili makamlara sunulması gerekmektedir. Aynı zamanda yabancı uyruklu bir kişi ile evli olan kişinin de bilgileri başvuru dosyası içerisinde yer almaktadır. Yine aynı zamanda Hindistan aile birleşimi başvurusu da bulunacak olan kişinin en az 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Ancak 18 yaşından küçük ise anne ya da baba tarafından ya da herhangi bir yasal olarak vasisi tarafından imzalanmış noter onaylı muvafakatname belgesi evraklar içerisinde yer alarak yetkili makamları sunulması gerekmektedir.

Hindistan aile birleşimi adına başvuruda bulunacak olan şahısların, Hindistan ülkesinde yaşamış olan akrabası ve kardeşi gibi yakın derecesi mevcut değil ise, evlilik yoluyla birleşme gerçekleştirmiş ise Hindistan ülkesindeki kişinin Hindistan Vatandaşı olduğuna dair Hindistan doğum belgesini ilgili makamlara ibraz etmesi zorunlu bir işlemdir. Hindistan aile birleşim adına vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin daha önceden yapmış olduğu evlilik mevcut ise, boşanma kararını gösteren herhangi bir belge ya da ölüm ilanını gösteren bir belge evraklar içerisinde kesinlikle bulundurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde kişinin yapmış olduğu başvuru işlemi olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Hindistan ülkesindeki eşin ya da daha önceden Hindistan vatandaşlığı bulunmamış ise ve sonradan almış ise, oturma izni ile beraber kişinin pasaportunun orijinalini ve fotokopisini bunun beraberinde kimlik kartının orijinalini ve fotokopisinde gerekli olan ilgili yerleri ibraz etmesi gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra Hindistan aile birleşimi adına Hindistan’ın yetkili makamları tarafından ek olarak hint dilinde bir seviyenin de yeterli olup olmadığını gösterecek bir onaylı belgenin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin bu belge evrakları içerisine dahil etmesi zorunlu bir işlemdir.

Hindistan ayla birleşimi adına gerekli olan diğer belge ise nüfus müdürlüğünden alınması gereken uluslararası bir doğum kâğıt örneği belgesi olmalıdır. Bu belirtilenlerin yanı sıra Hindistan ülkesinde evlilik yapmak isteyen şahısların, bize başvurusuna ek olarak tekrardan nüfus müdürlüğünden tahsis edebilecekleri Uluslararası evlenme ehliyet belgesi nde evrak dosyası içerisinde bulundurmaları şarttır. Evlenme dairesinden de evli kaydı belgesi de evraklar içerisinde olması gereken en önemli belgeler arasında yer almaktadır.

Hindistan Vize Reddi

Hindistan ülkesinin vize reddi, özellikle turistik vize başvurularında çok nadir bir söz konusu olmak ile beraberinde, her türlü vize başvurusunda olacağı gibi Hindistan vize başvurularının da olumsuz bir şekilde sonuçlanma olasılığı az çok bulunmaktadır. Bize başvurusunu olumsuz bir şekilde sonuç alması durumunda ise kişinin itiraz hakkı ne yazıkki bulunmamaktadır.

Bunun yanı sıra vize başvuruları adına konsolosta ödenecek olan vize harç bedelinin ise iadesi de kişinin tarafına yapılmamaktadır. Hindistan vizesi olumsuz durumlarda, seyahat nedenleme çalışma durumuna göre yetkili makamlar kişilerden talep ettiği evraklar yeniden hazırlanmalı ve vize başvuru formu yeniden doldur da bize randevusu alınmalıdır. Ayrıca vize harcı tekrardan yetkili yerlere ödenmesi gerekmektedir.

Bütün bu süreç Kişi de hem maddi hem de zaman açısından kayıp olacağı için, bize başvuru sürecinde kişilerden profesyonel bir hizmet alınmasının ve vize başvurusunun hem olumsuz sonuçlanma olasılığını azaltacak bir şekilde zamandan da paradan da tasarruf etmesini sağlayacaktır. Hindistan vizesi adına ilk ve en gerekli adım ise konsolos lan sunulacak olan evrakları seyahat nedenle uyumlu bir şekilde tam ve tutarlı bir şekilde hazırlanarak başvuru formu içerisinde yetkili makamlara ibraz edilmesidir.

Ayrıca evraklar hazırlandıktan daha sonra konsolosluğun resmî sitelerinde yer alacak bir online başvuru formu bulunmaktadır. Bu online ve İngilizce olarak doldurulacak başvuru formu, kelimelerin tamamen büyük harfle yazılmasından daha sonra yetkili makamlara sunulacak olan evraklar ile tutarlı bir şekilde doldurulması talep edilmektedir. Form kaydedildikten daha sonra geri dönüş yapılıp bilgilerin güncelleme durumu olmamasından kaynaklanır ak, kişinin vermiş olduğu bilgiler doldurulur iken oldukça dikkatli olunması tavsiye edilmektedir. Kişi vize reddi almasının bir diğer nedeni ise, yetkili makamlar tarafından gezi amacına ilgili soru işaretlerinin oluşmasıdır.

Örnek Verilecek olur ise, turistik vize alımları durumunda ticari faaliyette bulunulması halinde, vize ihlali anlamına taşımaktadır. Ülkeye yapılacak olan seyahat tarihini sonunda terk edilmemesi ve aynı şekilde vize ihlali yapılmasına neden olmaktadır.

Kişinin evraklarını işleme alacak olan yetkili makamlar tarafından vize ihlali yapılabilecek konusunda şüphe oluşması durumunda iki olasılık neden bulunmaktadır. Bu iki olasılık nedenleri ise taraflardan vize başvurusunun güçlendirilmesi için ek evrak talebi ya da vize başvurusunun reddedilmesidir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu