Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi gerekli evraklar;

 

 • Pasaport: kişinin pasaportunun en az altı aylık geçerlik süresinin ve iki adette boş sayfasını bulunması gerekmektedir. İlk iki sayfasının fotokopileri mevcut ise bir önceki pasaport ve vizelerde dahil olmak üzere fotokopiler ile birlikte eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin başvuru yapacak oldu pasaportunda deforme olmaması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuruda bulunacak olan kişinin biyometrik fotoğrafı, başvuran kişinin son güncel halini yansıtmalıdır ve en son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın arka fonu beyaz olması ve kişinin 100 hatlarının fotoğrafta görünür bir vaziyette bulunması gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra kişi dini inançlar sebebiyle başını örtüyor ise, kişinin biyometrik fotoğraf içerisinde sadece alnının ve çenesinin görünür bir vaziyette olması gerekmektedir.
 • Hindistan başvuru formu: Internet sitesi üzerinden doldurulacak olan formun çıktısı alındıktan sonra başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı ve fotoğrafta olacak bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca formu dili de İngilizce dili ile doldurulması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
 • İkametgâh belgesi ve kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi: kişinin güncel ve ayrıntılı adresinin bulunduğu ikametgâh belgesi ile başvuru yapacak olan kişinin üzerine herhangi bir elektrik, su ya da doğalgaz faturası mevcut ise bunun yetkili taraflara beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Finansal durumu gösteren belgeler: kişinin banka hesap dökümü ya da banka hesap cüzdanı kaşeli, imzalı ve imza sirküleri ile birlikte sunulması gerekmektedir. Yedi günlük gezi için kişinin banka hesabının içerisinde mevcut bakiyesinin en az 2500 Türk Lirası olması tavsiye edilmektedir. Tüm bunun yanı sıra, kişinin üzerine herhangi bir tapu var ise ya da geliri gibi belgelerin sunulması oldukça büyük bir önem arz etmektedir.
 • Hindistan turistik vize talep dilekçesi: Hindistan yetkili makamlarına hitaben, Hindistan ülkesine yapılacak olan gezinin nedeni ve bütün seyahat ayrıntıları içerecek bir vize talep dilekçesine sunulması gerekmektedir. Kişinin, vereceği belgeler seyahat planları ile örtüşüyor olması da ayrıca dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır. Ayrıca bu başvuru dilekçesi ise mutlaka ıslak imzalı olması gerekmektedir. Başvuracak olan kişi işveren ise, bu dilekçe çalışmış olduğu kurumun antetli kağıdına yazılması gerekmektedir.
 • İş ve mesleki durumu beyan edilecek olan evraklar: başvuracak olan kişinin çalışmış olduğu yerin antetli kağıdına yetkili kişiler tarafından yazılması gerekli olan ve kişinin şirket içerisindeki pozisyonu, maaş ve benzeri bilgileri ile gezisine dair ayrıntıların Yeni almış olduğu bir izin yazısı kişi tarafından ıslak imzalı bir şekilde ve ayrıca İngilizce dilinde hazırlanması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra belirtecek olursak, başvuracak olan kişinin işine geri döneceğine dair bir taahhüt belgesi de ibraz ediyor olması gerekmektedir. Ayrıca kişinin vergi levha fotokopisi, faaliyet belgesinin orijinali, şirket içi imza Sirküleri fotokopisi, şirketin ticaret sicil gazetesinin fotokopisi ve şirketin ticaret odası sicil kaydı sureti de şirket içerisinden alınarak yetkili taraflara beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Seyahat nedenini destekleyici olan evraklar: Hindistan ülkesinde kişinin gerçekleştirecek olduğu geziye dair uçak bileti ya da rezervasyonu ile otel rezervasyonları veya seyahatin ayrıntılarını gösterecek bir belgenin de yetkili makamlara ibraz edilmesi talep edilmektedir.
 • Daha fazla bilgi

 

Hindistan Vizesi Başvuru Merkezi ve Randevu Süreci

Vize onay yetkisi ve karar süreci tamamen Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu yetkisi dahil içerisinde bulunmaktadır. Tüm bunların haricinde İzmir, Bodrum ve Gaziantep’te bulunacak olan Hindistan fahri konsoloslukları ise sadece turistik vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiş merkezlerdir.

 

Hindistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkmaktadır?   

Kişinin Hindistan herkes adına yapmış olduğu başvuru süreç değerlendirmesi en kısa sürede vize veren ülkeler içerisinde sonuç bulmaktadır. Eksiksiz ve doğru bölgelerde oluşacak olan bir başvuru dosyası sunulmasının akabinde, kişinin yapmış olduğu Hindistan ülkesi adına vize işlemi bir iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bunun yanı sıra kişinin yapmış olduğu başvurular dönem koşulu nedeniyle Türkiye ve Hindistan ülkesi arasındaki resmî tatillere denk gelmediği sürece en geç üç ila dört iş günü içerisinde sonuçta bulabilmektedir.

 

Ayrıca, başvuru yapacak olan kişinin bu resmî tatillerin ardından da yoğunluk nedeni ile kişinin başvurusunu süreceğini de unutmaması gerekmektedir. Bütün evrakların teslim edilmiş olmasının akabinde bile, Hindistan Konsolosluğu gerekli görmüş olduğu ek belgeleri de talep edebilme hakkına sahiptir. Buna paralel olarak da kişinin vize onay süresinin uzayabilmesi yüksek ihtimal gözükmektedir. Kişinin yapmış olduğu vize başvurusu yetkili merciler tarafından yetkilendirilmiş bir aracı kurum sayesinde ile gerçekleştirilmiş olsa dahi bu kurumun vize alabilmesi adına kişiye bir garantilemeyeceğini ve vize onay kararının ise sadece Hindistan konsolosluğuna vereceğini de unutmaması gerekmektedir.

 

Hindistan Turistik Vize

Hindistan ülkesi için alınacak olan turistik vize kısa süreli bir seyahat kapsamı içerisinde bulunmaktadır. Hindistan ülkesine kişi gezebilir ya da kısa süreli bir yoga çalışması ile katılabilme hakkına sahiptir. Turistik vize bazı durumlar içerisinde altı aydan daha fazla süre ile verilmiş olsa bile başvuru yapacak olan kişinin vatandaşlığı durumuna göre altı aydan daha uzun süreyle de Hindistan ülkesinde kalması mümkün olmamaktadır. Hindistan ikisine yapılacak olan ziyaretler arasında iki aylık bir boşluk olması şartı geçilen zaman içerisinde kaldırılmıştır.

 

Ancak kişi yine de Hindistan vizeleri ile ilgili bazı sınırlamaları bilmesi gerekmektedir. Örnek verecek olursak; Hindistan turistik vizesinin bitiminden itibaren 30 gün içerisinde yeni bir vize başvurusunda kişi bulunur ise, Hindistan içişleri bakanlığı tarafınca vizesine onay verilebilmesi adına 45 güne kadar beklemesi de mümkün olmaktadır. Hindistan ise şu an itibari ile 156 ülkenin vatandaşları adına geçerli bir e-vize uygulaması programına sahiptir. Hindistan ülkesinin turistik vize başvuruları için online olarak yapılabilir ve daha sonrasında kişiden istenen tüm evrakları ile birlikte seçilmiş olan Hindistan konsolosluğunda mülakata girebilme hakkına sahiptir.

 

Elektronik vize başvurusunda bulunmayacak olan yabancı uyruklu kişiler ise, Türkiye ülkesindeki konsolosluklar aracılığıyla yapacak olduğu başvuru için iki yıl Türkiye’de bulunmuş olması ikamet etmesi gerekmektedir. Hindistan turistik vizesi adına başvuruları hemen gerçekleştirmek adına çağrı merkezi ya da e-posta adresleri ile bize uzmanları ile kişiler iletişim kurabilir. Kişinin kişisel durumuna göre hazırlaması gereken evraklar öğrenilebilir Ve en kısa süre içerisinde Hindistan vizesi sahibi olunabilmektedir.

 

Hindistan ülkesine olan komşu ülkeler Nepal ve Butan vatandaşı olan kişilerin dışındaki tüm ülkeler, Hindistan ikisini ziyaret etmek adına mutlaka bir vize almak zorunluluğu bulunmaktadır. Hindistan turistik müzesi ise genellikle üç aylık ve tek girişli bir şekilde kişiye verilmektedir. Hindistan turistik müzesi adına ilk önce online bir başvuru yapılmalıdır ve ardından online başvuru formu eksiksiz ve tutarlı olacak bir şekilde doldurulduktan daha sonra Hindistan yetkili mercilerinden randevu alınarak istenen tüm evraklar ile birlikte kişi mülakata girmesi zorunludur. Bu mülakatta ise Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Manisa, Muğla, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet edecek olan kişiler İstanbul ilinde bulunacak olan kişilerin Hindistan’ın yetkili mercilerine, diğer illerde oturan kişiler ise Ankara Hindistan Büyükelçiliğinde şahsen bulunması gerekmektedir.         2020 -2021-2022

Hindistan vizesi 2020 başvuru evrakları?

Pasaport,
Hindistan vizesi başvuru formu,
İkametgah belgesi, e-devlet üzerinden çıkartılmalıdır,
Nüfus cüzdanı fotokopisi,
2 adet biyometrik fotoğraf,
Son 3 aya ait banka hesap dökümü,
Vize talep dilekçesi

Hindistan ticari vize başvuru evrakları nelerdir?

Pasaport
Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
Hindistan vize başvuru formu
Hindistan vize talep dilekçesi
Hindistan otel ve uçak rezervasyonu
Ticaret odası faaliyet belgesi
İkametgah belgesi
Finansal evraklar
Mesleki evraklar
Kişisel ve şirkete ait banka hesap dökümü
Vergi levhası fotokopisi

Randevusuz olarak Hindistan vize evraklarını teslim edebilir miyim?

Hindistan vize başvurusu için konsolosluklardan ya da akredite başvuru merkezlerinden randevu almak şarttır. Randevusuz olarak başvuru evrakları kabul edilmemekte ayrıca başvurular işleme alınmamaktadır. Bu nedenle Hindistan vize başvuruları için randevu almadan konsolosluklara ya da başvuru merkezlerine gidilmemelidir.

Hindistan ziyaretçi vizesi başvuru evrakları nelerdir?

Hindistan ziyaretçi vizesi başvuru evrakları; pasaport, kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, ziyaret edilecek kişiden gelen davetiye mektubu, ziyaret edilecek kişi ile akrabalık ilişkisini kanıtlayan noter tasdikli belge, Hindistan ziyaretçi vizesi başvuru formu, Hindistan vize talep dilekçesi, finansal ve mesleki belgeler, konsolosluğun isteyebileceği diğer belgeler.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu