Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

hindistan
hindistan

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hindistan 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Hindistan 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Hindistan vizesi 2022 almak isteyen kişilerin başvuru adımında özellikle Covid 19 tedbirleri konusunda çok hassas davranması gerekmektedir. Bu hem ülkeye giriş yapılması konusunda bir sorun yaşanmaması için hem de kişilerin kendi sağlıklarının korunmasına ilişkin adım atılması konusunda büyük önem arz etmektedir. Aşı koşullarını yerine getirmenize rağmen ülkede bazı dönemlerde PCR testinizin negatif çıktığına ilişkin en geç 48 saat içerisinde yapılmış bir test de sunmanız istenebilir.

Vize Başvuru Adımları

Hindistan vize işlemleri ile alakalı olarak incelemeler yapılırken kişilerin özellikle istenen belgeleri eksiksiz bir biçimde sunma konusunda çok hassas davranmaları gerektiği bir kere daha anlaşılmaktadır.

  • Vize başvuru sürecinde kişilerin başvurularını güncel pasaport ile sunması gerekmektedir.
  • Pasaportun güncel olmaması durumunda vize başvurusu öncesinde NVİ üzerinden gerekli işlem adımlarını yerine getirebilirsiniz.
  • Vize başvuru adımlarında kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus da kesinlikle giriş amacının net şekilde iletilmesidir. Ülkeye giriş adımında belirttiğiniz sebep ile giriş sonrasında giriştiğiniz işlemlerin uyuşmaması durumunda ret yanıtı alma gibi bir sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu belgeler ile alakalı bir sorun yaşanması durumunda başvurunuzun ret yanıtı alacağını da eklemek gerekir.

Sigorta Zorunluluğu

Hindistan konsolosluk randevu alma adımınızın sonrasında konsoloslukta size sigorta ile alakalı olarak gerekli olan bilgilendirmeler eksiksiz bir biçimde sunulacaktır. Ülkeye giriş adımında hem seyahat sigortasının hem de sağlık sigortasının aktif olması gerekmektedir. Sigortanın geçerliliği ya da total maddi değeri ile alakalı bir uyumsuzluk söz konusu olduğu zaman ret yanıtı almanız söz konusu olabilir. Ülkeye giriş yapan kişilerin herhangi bir olumsuzluk yaşaması durumunda kendi durumlarının düzeltilmesine ilişkin yeterli kaynağa sahip olup olmadıkları bu şekilde incelenir.

Vizelere Dair Güncel Gelişmeler

hindistanvizesi.gen.tr üzerinden vize alım sürecine dair tüm gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Vize ve oturum izni gibi hususlarda en güncel gelişmelere tek bir kaynak üzerinden erişim sağlama hakkınız olacaktır. Vize başvuru adımlarında kişilerin özellikle pandemi nedeni ile değişen koşullar hakkında çok hassas olmaları gerekmektedir.

Vize başvuruları ile alakalı harç konusunda çok sık soru gelmektedir. Harç ödemeden yapmış olduğunuz başvurunun geçerli olması söz konusu olmayacaktır. Kişilerin başvuru adımlarının ret yanıtı alması durumunda ödemiş oldukları harcın iade edilmesi mümkün olmayacaktır.

S.S.S

Hindistan vize başvurusunda hangi belgeler istenir?

Hindistan vize başvuru aşamasında pasaport, kimlik fotokopisi, hesap ekstresi ve başvuru formu gibi temel hususlar talep edilmektedir.

Vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Vize başvurusunun 12 hafta içerisinde sonuçlanması beklenmektedir. Pandemi koşulları nedeni ile ek gecikmeler olabilir.

Vize başvuru adımlarında harç istenir mi?

Vize başvuru adımında kişilerin başvurularının dikkate alınması için harç tutarının belirtilen hesaplara yatırılması gerekir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu