Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Vizesi 2022

Hindistan Vizesi 2022
Hindistan Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hindistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kişilerin bu ziyaretleri dahilinde seyahat amaçlarına uygun Hindistan vizesi almaları zorunludur. Bu sebeple özellikle bordo pasaport ( umuma mahsus pasaport ) hamili kişilerin Hindistan vizesi 2022 yılı için merak ettikleri çok fazla şey bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de başvurulan vize türüne göre farklılık gösteren vize şartları, vize evrakları ve vize harç bedelidir.

Hindistan vizesi 2022 yılı vize başvuruları online olarak Konsoloslukların web sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu da bu konuda başvuru işlemlerine dair merak edilecek pek çok soruyu doğurmaktadır.

Hindistan vizesi 2022 yılı müracaatlarında en çok merak edilen sorulardan ilki Schengen vizesi ile bu ülke sınırları içerisine girilip girilemeyeceğidir. Hindistan Schengen üyesi bir ülke olmadığı için bu devlet sınırları içerisine yapılacak seyahatler kapsamında Hindistan vizesinin alınması şarttır.

Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hemen hemen herkes Schengen vize türü veren ülkeler konusunda daha ayrıntılı bilgilere sahiptir ancak Schengen vizesinde bağımsız olan devletler söz konusu olduğunda bilgiler biraz daha sınırlı hale gelebilmektedir. Bu bağlamda Hindistan vizesi 2022 yılı için başvuruda bulunacak olan kişilere bu vize türü için e- vize uygulamasının söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Yani müracaatlar, internet üzerinden online olarak Hindistan Konsolosluklarına gerçekleştirilmektedir.

Hindistan vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan en önemli belgelerden bir tanesi Hindistan vize başvuru formudur. Başvuru işlemlerinin ilk aşamasında doldurulması gereken bu form; İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Hindistan vize başvuru formu nereden temin edilir sorusu için Hindistan Konsolosluğu resmî sitesi üzerinden bu belgeye erişim sağlanabilmektedir.

Hindistan Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hindistan aile birleşimi vizesi almak isteyen kişiler bunu evlilik nedeni ya da Hindistan’da ikamet eden eşin yanında ikamet etmek sebebi ile yapabilirler. Bu gibi sebeplerden dolayı Hindistan aile birleşimi vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin bir takım yasal zorunluluklara uyması ve talep edilen şartları yerine getirmiş olmaları gerekmektedir. Bu yasal zorunluluklardan ilki her iki tarafın da 18 yaşını doldurmuş olmasıdır.

Hindistan Aile Birleşimi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgeler içerisinde her iki tarafın da hazırlaması gereken dokümanlar yer almaktadır. Bu yüzden çiftlerin bu evrakları özenle ve titizlikle hazırlamaları vize onayı durumunu yükselten bir sebep olacaktır.

Hindistan aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu için ise 1- 3 ay dolaylarında bir süreçten bahsedilebilir. Ancak yoğunluk ya da talep edilen ek belgeler sebebi ile bu süre 6 aya kadar uzayabilmektedir.

Hindistan Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hindistan çalışma vizesi; bu ülkede herhangi bir kurumda çalışacak ya da staj yapacak kişiler ve herhangi bir sivil toplum kuruluşu içerisinde görev alacak kişiler için alınabilmektedir. Ayrıca bu ülkede çalışacak olan kişilerin eşleri de Hindistan’a gelebilmektedirler. Ancak bunun için Hindistan’da bulunan kişinin ailesinin turistik vize için değil Giriş Vizesi adı verilen vize türü için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hindistan çalışma vizesi gerekli evraklar ve bu vizeyi alacak olan kişilerden talep edilen şartlar konusunda biraz detaycı bir ülkedir diyebiliriz. Bu yüzden bu detaylar konusunda herhangi bir pürüz yaşanması durumunda vize reddi almamak için alanında uzman ve güvenilir bir vize danışmanlık şirketinden hizmet alınması gerektiğini tavsiye edebiliriz.

Hindistan Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hindistan öğrenci vizesi ya da diğer bir adı ile Hindistan eğitim vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle bu ülkedeki kurumlarda alacağı eğitim süresine uygun bir vize için başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hindistan vizesi 2022 yılı itibari ile tıpkı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi staj için de alınabilmektedir. Eğer bu ülkede bulunan akademik kurumlarda eğitim almak ya da staj yapmak isterseniz o zaman eğitim süreniz dahilinde kısa dönem ya da uzun dönem öğrenci vizesi için e- vize uygulaması ile müracaat etmeniz gerekmektedir.

Lisans ya da lisans üstü eğitimler için bu ülkenin sizlere vereceği öğrenci vizesi geçerlilik süresi 5 yıl olacaktır. Fakat durum ve şartlara bağlı olarak kimi zaman bu vizenin süresi uzatılabilmektedir.

Hindistan öğrenci vizesi gerekli evraklar listesi için en önemli belgelerden bir tanesi de eğitim göreceğiniz kuruma olan kabulünüzü belirten dokümandır. Bu belge olmadığı sürece eğitim vizesi almanız çok zordur.

Hindistan Vizesi Ücreti 2022

Hindistan vizesi ücreti 2022 yılı için harç bedeli tutarlarında farklılık söz konusudur. Örneğin; kısa süreli vizeler için belirlenen tutar ile uzun dönem vizeler için belirlenen harç tutarı kendi aralarında farklılık gösterecektir. O yüzden kişilerin harç bedeli konusunda da güncel bilgilere erişimi çok önemlidir.

Hindistan vizesi 2022 yılı için belirlenen harç bedel tutarlarına bakacak olursak turistik vize için 13 Dolar, ödenmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Diğer vize türlerinde bu harç bedellerinin fiyat aralığı da değişecektir.

Hindistan Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hindistan Vizesi Aile birleşimi 2022 yılı kapsamında bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle bazı vize evrakları yani vize şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Hangi vize türü olursa olsun, bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin mutlaka vize başvuru işlemlerini e- vize uygulaması üzerinden Hindistan Konsolosluklarına gerçekleştirmesi şartı unutulmamalıdır. Bu yüzden başvuru işlemlerinin seyahat tarihinizden önce ve başvuru süresi kapsamlarının değerlendirilerek yapılması gerekmektedir.

Hindistan vizesi 2022 yılı aile birleşimi şartları arasında en önemli koşul her iki tarafın da 18 yaşını doldurmuş olması durumudur. Eğer 18 yaşın altında iseniz evlilik için aile birleşimi vizesi alamayacağınızı belirtelim.

Hindistan Çalışma Vizesi 2022

Hindistan çalışma vizesi uzun süreli bir vize türüdür. Bu yüzden ülke sınırlarına giriş yapan kişilerin ikamet ve çalışma izni almaları gerekmektedir. Hangi kurumda hangi süre ile çalışacak olursanız olur Hindistan çalışma vizesi 2022 yılı şartları içerisinde 1 yıl süre ile verilmektedir. Yani bu ülkede 6 aylık bir çalışma süreciniz dahi olsa size verilecek vize geçerlilik süresi 1 yıl olacaktır.

Hindistan çalışma vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtını merak edenler için bu vizenin çıkış süresinin 1- 3 ay aralığında odluğunu söyleyebiliriz.

Hindistan Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hindistan eğitim & erasmus vizesi 2022 yılında bu ülkede staj yapmak ya da eğitim görmek isteyen kişilerin merak ettiği konular içerisinde yer almaktadır. Bu ülkeden eğitim vizesi alabilmek için başvuruların ilgili kurumlara; veğitim programı kapsamında yapılması gerekmektedir.

Hindistan Vize Ücreti  için tıklayınız; https://www.eraytur.com/hindistan-vize-ucreti/

[toggle title=”Hindistan Turistik Vize Veriyor mu?”]

Evet, bu ülkeye turistik amaçlı seyahat edecek olan kişilerin kısa süreli turist vizesi almaları gerekmektedir. Ancak resmî pasaport hamili olan kişilerin bu seyahat süresi dahilinde vize almalarına gerek yoktur.[/toggle]

[toggle title=”Hindistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?”]

Hindistan turistik vizesi için başvuruda bulunan kişilere müracaat sonuçlarının 3- 5 iş günü içerisinde açıklanabileceğini söyleyebiliriz.[/toggle]

[toggle title=”Hindistan Vize Reddi Durumuna İtiraz Edebilir miyim?”]

Evet, eğer herhangi bir vize türü için başvuruda bulunmuş ve ret yanıtı almışsanız o zaman itiraz dilekçesi ile itiraz edebilme durumunuz vardır.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu