Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Vizesi İşlemleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hindistan Vizesi

İstanbul ve Ankara’da bulunmakta olan Hindistan Başkonsolosluğu tarafınca sağlanan Hindistan vizesi için gerekli şartlar oldukça basittir. Hindistan vizesini almak isteyen kişi ilk olarak seyahat nedenini ve kişisel bilgilerini beyan eden birtakım evrakları yetkili mercilere iletmek zorundadır. Bu evraklar birçok farklı meslek tipine ve seyahat amacına göre farklılık gösterebiliyor, dolayısıyla Hindistan vizesi almak isteyen kimselerin yetkili kurumların kendilerine belirlediği yönergeleri izlemesi gerekmekte.

Ek olarak Hindistan Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen çeşitli vize merkezleri ya da danışmanlık firmalarının yardımıyla da bu süreç ilerletilebilir. Lakin bu noktada önemli olan konu şudur ki, ilgili belgeyi almak isteyen kimsenin başvurusunu bizzat yapması gerekiyor. Yani ücret ödediğiniz üçüncü parti bir danışman firmaya başvurunuzu ilettiremiyorsunuz. Danışmanlık yapan firmalar ya da Hindistan vize merkezleri sadece gerekli evrakları hazırlamanız hususunda size yardımcı olabiliyorlar.

Hindistan vizesi için gerekli olan evraklar pasaport, biyometrik fotoğraf, Hindistan başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi fotokopisi, parmak izi, finansal durumu gösteren belgeler, Hindistan vize talep dilekçesi, mesleki durumu belirten evraklar ve seyahat nedenini destekleyici evraklar şeklinde sıranabilir.

Hindistan vize başvurusu yaparken temin edeceğiniz bu belgelerin belirli kriterleri de bulunmakta. Dosyaya eklenecek olan pasaportun en az altı aylık geçerlilik süresi bulunması ve iki adet boş sayfası olması gerekmekte. Biyometrik fotoğrafınsa son altı ay içerisinde çekilmiş olması, Hindistan başvuru formununsa İngilizce olarak doldurulması gerekiyor. İkametgâh belgesine ek olarak kişinin üzerine herhangi bir su, doğalgaz ya da elektrik kaydı varsa da belirtilmesi şart. Finansal durumu gösteren belgelerdeyse kişinin banka dökümü ve yedi gün başına en az 2500 Türk Lirası içeren bakiye gösterilmeli. Seyahat nedenini destekleyici evraklaraysa otel rezervasyonlarınız ve uçak biletleriniz gibi çeşitli belgeleri ekleyebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Ücretleri

Hindistan vize ücretleri çeşitli sebeplere ve evraklara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. ABD Doları üzerinden alınan ücretlerin aynı şekilde Türkiye’deki kur faktörüne bağlı olarak da farklılık gösterebileceğini belirtelim. Hindistan Konsolosluğu’nun alacağı ücretlerin yanı sıra çeşitli aracı kurumların, Hindistan vizesi merkezlerinin ya da danışman firmaların da talep edeceği ücretler mutlaka olacaktır.

Hindistan Konsolosluğu’nun vize için aldığı harç bedeli 103 ABD Dolarıdır. Olası bir ret durumunda da bu miktar ilgili kimseye kesinlikle geri ödenmez. Hindistan vizesi ücretlerinin ABD Doları endeksli olmasından dolayı belirtilen miktarların yanı sıra kur hesaplarını da çok iyi yapmanız önemlidir. Eğer bu hesaplamaları iyi yapmazsanız ilerleyen süreçlerde birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Vize merkezleri Hindistan turist vizesi için 53 ABD Doları kadar bir danışmanlık ücreti almakta. Ayrıca Hindistan’ın online vize sağladığını da belirtelim, 2013’ten beri bu yöntemi uygulayan Hindistan Konsolosluğu randevularda aldığı parmak iziyle beraber de birçok ülkeden farklı bir prosedür seyretmektedir. Başvurular resmi site üzerinden elektronik olarak da yapılabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genellikle başvurularına iki ya da üç iş günü içerisinde geri dönüş almaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinden başvuru yapan kimselerse sıklıkla dört ya da yedi iş günü içerisinde geri dönüş alıyorlar.

Vize tipleri için istenen net rakam, sürekli olarak değişiklik gösterdiği için, Hindistan Başkonsolosluğu ya da Hindistan Başkonsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurumlar ve vize merkezleri yardımıyla öğrenilebilir. Birçok ülkenin aksine Hindistan için net vize ücretleri vermek asla doğru olmayacaktır. Bu rakamlar her zaman  Hırvatistan vizesin de olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisindeki bulunan yetkili merciler tarafınca belirlenmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu