Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hindistan Randevu Formu

Hindistan randevu formu, yetkilendirilmiş firmalar ya da vize başvuru merkezleri tarafından kişiye vize başvurusunu gerçekleştirmesi adına verilmektedir. Ancak en önemli nedeni, yetkili kurum ve kuruluşların kişiyi daha ayrıntılı bir şekilde tanıması amacı ile verilmiştir.

Kişiler, Hindistan başvuru işlemleri adına online bir şekilde randevu alındıktan daha sonra başvuru formunu online bir biçimde doldurması gerekmektedir. Ayrıca, parmak izi işlemi gibi (Biyometrik bilgi) uzun bir süreci kapsam içerisine almaktadır.

Ayrıca Hindistan başvuruları içerisinde bölge ayrımları mevcuttur. Yetkili makamların alanına giren listeleri kişi başvuru merkezlerini ya da başvuru firmalarını arayarak ulaşma hakkına da sahiptir. Ayrıca Hindistan vizesi adına biyometrik bilgi parmak izi işlemleri yalnızca Türkiye sınırları içerisinde bulunan İstanbul ilinde ve Ankara ilinde gerçekleştirilmektedir.

Parmak izi tanımlama işlemi ise ayarlanmış bir vize randevu gününden daha sonra ortalama olarak 1 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır.

Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi online başvuru, Hindistan ülkesi için vize işlemlerini başlatabilmek adına kişinin online başvuru yapması ve yetki sahibi edilmiş olan başvuru merkezlerinden ya da vize başvuru firmaları tarafından randevu alması gerekmektedir. Online başvuru esnasında online Hindistan başvuru formu ise İngilizce dilinde yazılarak başvuru sahibi tarafından doldurulması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapacak kişi ise elektronik bir şekilde imzasını da atması gerekmektedir.

Hindistan Vize Başvuru Formu

Hindistan vize başvuru formu, Hindistan ülkesinin yetkili mercilerin resmî sitesinde bulunan, online ve İngilizce bir dil olan, resmi evrak statüsünde bir formudur. Hem Türkiye vatandaşları hem de yabancı uyruklu kişilerin vize uygulamasına tabi tutulan ülkelerin vatandaşları, Hindistan ülkesi vize başvurusunda bu formu doldurmak zorundadır.

Hindistan vize başvuru formu bu yıl itibari ile konsolosluklar tarafından vize talep eden şahsın kimlik ve pasaport bilgilerini, seyahat amacını, mesleki pozisyonunu ve ülkeye giriş ve çıkış tarihleri hakkındaki gerçek bilgileri edinebilmek amacı ile hazırlanmış ana başlıklar barındırmaktadır.

Hindistan vize başvuru formu ise kişiye özel olarak ve her başvuru yapacak olan şahıs için farklı doldurulması talep edilmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin seyahat nedenine ve çalışma durumuna göre yetkili makamlara sunacağı evraklarda yer alan bilgilerde, vize başvuru formu doldur lan bilgiler ile tutarlılık göstermesi gerekmektedir.

Daha sonrasında ise aksi durumların yaşanması halinde kişinin vize için yapmış olduğu başvuru formu değerlendirme süreci olumsuz bir şekilde sonuçlanacaktır. Türkiye vatandaşları ise başvurularında planlanmış olan seyahat tarihi bitiminde ülkeyi terk etmesini garanti edecek bir belgeyi de ibraz etmeleri gerekmektedir.

Aynı şekilde ise yetkili makamlara da başvurular sonucunda başvuru yapan kişinin tarafına kesinlikle vize vereceği, vize almasını ülkeye giriş yapacağını garanti etmesi anlamını taşımadığının ve bunun beraberinde kişinin tarafından kabul edildiğini belirtilmektedir.

Yetki sahibi merkezler tecrübeleri ile ve uzman ekip arkadaşları ile, Hindistan vize başvuruları için her aşama sırasında kişinin yanında yer almaktadır. Kişi yetkili merkezleri ulaştıktan daha sonra, seyahat nedenle ve çalışma durumuna göre kişi ile paylaşılan, Hindistan Konsolosluğu’nun da talep etmiş olduğu evrak listesini tam ve eksiksiz bir şekilde iletti, vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda Hindistan vizesi oluşturulmaktadır.

Kişi formunu doldurup, ikamet ettiği bölgeye göre İstanbul ya da Ankara ili için bulunan yetkili makamlardan vize randevusunu oluşturmaktadır. Ayrıca sadece Türkiye vatandaşları için değil, e-vize uygulamasına tabi tutulacak olan farklı ülkenin vatandaşlarının Hindistan vize başvurularında da yine aynı şekilde başvuru merkezleri tarafına iletilerek evraklara istinaden Hindistan vize başvuru formu 2020 yılı itibari ile kriterlere göre ülke uzmanları tarafından hazırlanıp doldurulmaktadır.

 

Hindistan Vizesi Süreci

Hindistan, Türkiye sınırları içerisinde bulunan vatandaşları ve konsolosluk tarafından belirlenmiş olan diğer ülke vatandaşları adına farklı vize prosedürleri uygulandığından dolayı, Hindistan ülkesinin vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı farklı göstermektedir.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan vize başvurularında kişinin şahsen bulunması gereken, diğer farklı ülkenin vatandaşları klasik bir vize başvuru fonlarından daha farklı olarak bütün süreci online bir şekilde yönete bildikleri için e- vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar.

Yetkili makamlara ulaştırılan ülke uzmanlarının ilk önce yetkili makamların kişilerden talep edeceği evrak listesini göndermektedir. Seyahat sebebini ve çalışma pozisyonuna göre konsolosluk tarafından talep edilmiş olan evraklar hazırlandıktan daha sonra kişinin tarafına iletilir.

Konsolosluğun resmî web sitesinde yer alan, online ve İngilizce olarak doldurulacak olan başvuru formu, verilmiş olan bilgiler dikkate alınarak doldurulur ve vize randevusu akabinde oluşturulmaktadır.

Ayrıca yetkili makamların parmak izini talep ettiğinden dolayı kişinin başvuruda şahsen bulunması gerekmektedir.70 yaş üzerinde bulunan kişilerin ise bu uygulamadan muaf tutuldukları bilinmektedir. Kişinin ikamet ettiği ile göre Balıkesir, Muğla, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Yalova’da yaşayan kişilerin vize başvuruları sadece İstanbul ilinde, diğer illerde yaşamını sürdüren kişiler için ise sadece Ankara’da bulunan Hindistan Başkonsolosluğu tarafından işlemler gerçekleştirilir.

E-vize uygulamasında ise, bütün bu süreç online bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Resmî makamların resmî web sitesinde yer almış olan online ve İngilizce dilinde olan vize başvuru formu doldurulduktan daha sonra üç ya da en fazla dört iş günü içerisinde Hindistan vizesi başvuru sonucu açıklanmaktadır.

Onaylanmış olan bizim çıktısı alındıktan daha sonra güncel pasaportunda kişi seyahat edebilme hakkına sahiptir. Gerek standart, gerek vize başvurularında ise yetkili merkezlerin tecrübelerinden kişinin faydalanması ve vize sürecini danışmanlık ile yapması sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

 

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

Hindistan ülkesi, ülkeye seyahat nedeni için gitmek isteyen kişilerin ve konsolosluk tarafından belirlenmiş olan diğer ülkenin vatandaşları adına değişkenlik gösteren vize prosedürleri mevcuttur. Türkiye vatandaşlarının, klasik bir vize uygulamalarına tabi tutulması, diğer ülkenin vatandaşları ise vize başvuru ve alım süreçlerini tamamen online bir işlem üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bunun akabinde ise Hindistan vizesi kaç günde çıkmaktadır sorusunun cevabı, kişinin vize alımı sürecine göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca özel bir pasaporta sahip olan kişilerin 90 güne kadar olan gezilerinden vize işlemleri muaf tutulmaktadır. Farklı durumlarda ise bütün vatandaşların, Hindistan ülkesi amacıyla yapacakları geziden önce vize alması talep edilmektedir.

Hindistan Konsolosluğu vize başvuruları için parmak izini talep ettiğinden dolayı özellikle ilk başvurularda kişinin şahsen başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. 70 yaş üzerinde bulunan bireylerin ise başvuru için parmak izi uygulamasından muaf tutulmaktadırlar. Ayrıca vize randevuSonucu genel itibari ile başvuru formu doldurulup yetkili taraflara iletildikten daha sonra üç ya da dört iş günü içerisinde sonuç vermektedir.

Kişinin resmî tatil, yetkili kurum ve kuruluşların yoğunluk veya yetkili mercilerin gerekli görmesi halinde kişilerden ek evrak isteme durumunu göz önünde bulundurması gerekmektedir.

Hindistan yetkili merkezlerin belirlemiş olduğu diğer ülkenin vatandaşları ise, klasik bir vize uygulamasından farklı olarak vize başvuru işlemleri tamamen e-vize üzerinden bir şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu kişiler ise bir şekilde başvurular gerçekleştirildikten daha sonra 4 ya da 4 iş günü sonunda yine sonuç bulmaktadır.

 

 

Hindistan Randevu Formu S.S.S

Hindistan vizesi randevu alma nasıl yapılır?

Hindistan vizesi başvuruları için randevu online sistem üzerinden alınır. Hindistan vizesi randevu alma konsoloslukların Web siteleri üzerinden ulaşılabilecek başvuru formunu doldurarak biyometrik fotoğrafın sisteme taratılması ile mümkündür. Sistem otomatik olarak başvuru sahibine randevu günü verecektir.

Hindistan vize randevusuna şahsen gitme zorunluluğu var mıdır?

Hindistan vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Çünkü Hindistan vize başvurularında kişinin parmak izi alımını içeren biyometrik işlemleri yapılarak data sistemine kayıt edilir. Hindistan vize başvurularında evrak dosyası ile birlikte kişinin Hindistan konsoloslukları ya da yasal başvuru merkezlerinde şahsen bulunması zorunludur.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu