Hindistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hindistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hindistan Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hindistan Vize Ücreti

Hindistan vize ücreti, konsolosluk harç bedeli 103 dolardır. Bize harcı ise Hindistan yetkili makamlarına nakit bir şekilde yapılmaktadır. Vize başvurusunun olumsuz bir şekilde sonuçlanması durumunda kişiye yatırmış olduğu başvuru harç iyi adresi yapılmamaktadır. Ayrıca vize merkezleri olarak Hindistan turist vizesi adına kişiden 57 $ danışmanlık ücreti alınmaktadır.Daha fazla bilgi

 

 

Hindistan vize ücreti 2020 yılı içerisinde konsolosluklar tarafından belirlenmektedir. Hindistan, ülkesine giriş yapmak isteyen kişiler için 2013 senesinden beri biz uygulamasını talep etmiştir. Hindistan vizesi başvuru sırasında kişilerden parmak izi alınmaktadır. Bu uygulama tüm dünya ülkelerinde 2013 senesinden beri güvenlik nedeni ile yürürlüğe girmiştir.

 

Bu bizi online bir vize türü olmaktadır ve Hindistan vize başvurusu yapmak isteyen kişiler resmî site üzerinden elektronik bir şekilde başvuru yapabilme hakkına sahiptir. Hindistan Konsolosluğu, vize başvurusu yapar iken başvuru formunu İngilizce dilinde doldurulmasını talep etmektedir. Hindistan kapı bizi ilkesinin bulunmamasından dolayı, Hindistan Ülkesine seyahat gerçekleştirecek olan kişiler, yolculuklarının en az bir hafta öncesinden Türkiye’deki dış temsilcilikleri bulunan Hindistan yetkili makamları sayesinde yapabilmektedir.

 

Türkiye sınırları içerisine ait olan vatandaşların, Hindistan yetkili makamlara yapılmış olan vize başvuru süreleri minimum iki iş ya da üç iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Türk Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu kişiler ise, Türkiye sınırları içerisinde uzun zamanlı bir oturum iznine sahip ise herhangi bir sorun yoktur ancak olmayan kişilerin ise vize işlemleri en çok dört ya da yedi ila iş günü arasında sonuç vermektedir. Yabancı uyruklu ve çift uyruklu bireyler adına bu işlem Üç güne kadar sürebilmektedir.

 

Türkiye sınırları içerisinde yaşayan, yabancı bireylerin başvuru sırasında oturum izni belgelemesi de ayrıca talep edilen evraklar içerisinde yer almaktadır. Hindistan vizesi başvurularında bulunacak olan kişiler, Hindistan Konsolosluğu ile uyumlu bir şekilde çalışan seyahat firmaları sayesinde işlemlerin oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilme hakkına sahiptir.

 

Hindistan vize işlemi adına yapılacak olan seyahat firmaları yalnızca Hindistan vize işlem başvurusu yapmaktadır ve başvuru süreci boyunca takip etme sorumluluğuna da sahiptir. Hindistan vizesi verilmesini kararı ve karar verme yetkisi ise sadece Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu ya da Hindistan Ankara büyük elçiliği makamına aittir.

 

Hindistan Vize Müracaat İşlemleri

Hindistan vize müracaat işlemleri Hindistan yolculuğu yapacak olan Türk vatandaşları için ülkeye seyahat gerçekleştirmeden hemen önce Hindistan vizesini Türkiye sınırları içerisinde almaları gerekmektedir. Ayrıca verilen uyarıları da dikkate alarak bu vize başvurusunu yapması gerekmektedir. Hindistan ülkesi, vize muafiyetini yalnızca diplomatik pasaport sahibi olan kişiler için 90 gün süre olarak verilmektedir. Hindistan ülkesine gidecek olan borda pasaport ve hususi gibi pasaportlara sahip olan kişiler vize işlemine tabi tutulmaktadır.

 

Ayrıca pasaportlara sahip olan kişiler ve Türkiye içerisinde uzun zaman oturum iznine sahip olan yabancı uyruklu kişiler, İstanbul ve Ankara illerinde görev yapacak olan konsolosluklara gidip Hindistan vize başvurusunda bulunmaları talep edilmektedir. Hindistan vize müracaatı öncesinde ise başvuru yapacak olan kişilerin evraklarında yer alacak olan bilgiler tarihinin Hindistan yolculuğundan sonra minimum altı ay daha geçerliliğini koruması talep edilmektedir.

 

Hindistan Vize fiyatları 2020

Hindistan vize ücreti 2020 yılı içerisinde tercih edilecek olan Hindistan vize kategorisine göre uzun ya da kısa zamanda vize durumuna göre farklılıklar göstermektedir. Hindistan vize ücreti konsolosluk ya da Hindistan vizesi için danışmanlık yapan kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla öğrenilebilmektedir. Hindistan vize ücreti ise Türkiye ülkesi sınırları içerisinde bulunan yetkili makamlar tarafından belirlenmektedir. Bu nedenden dolayı net bir ücret söylemek hiçbir zaman doğru olmayacaktır.

 

Hindistan Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Hindistan Büyükelçiliği ve Hindistan Başkonsolosluğu, Türkiye sınırları içerisinde bulunan Türk vatandaşlarına ya da Türkiye sınırları içerisinde yine uzun zamanda bir oturum iznine sahip olan yabancı buçukta bireyler adına iki iş günü içerisinde sonuca kavuştu almaktadır. Ancak Türk Vatandaşı olunmaması dahilinde ya da Türkiye sınırları içerisinde uzun zamanda bir oturum sahibi değilse kişi, bize işlem başvuru tarihi sonrasında en çok dört iş günü ne kadar yapmış olduğu vize başvur değerlendirme süreci sonuç bulmaktadır.

 

Bu uyruklu kişiler ya da Çifte uyruklu bireyler adına da bu süre üç ya da dört iş günü içerisinde sonuç bulabilmektedir. Ancak Hindistan Başkonsolosluğu’nun ya da Büyükelçiliğin vize başvurularını tahmin edilen süreler doğrultusunda kişi ulaştıracağının herhangi bir garantisi verilmemektedir. Bunun ile Beraber farklı nedenlerden dolayı Hindistan vize işlemleri adına tahmin edilecek olan vaktin uzaması söz konusu olabilmektedir. Bu sebebin neticesi ise Hindistan vize başvuruları işlemleri için Hindistan ya da Türkiye sınırları içerisindeki resmi tatilleri denk gelmesinin sonucunda ya da yoğunluğa denk gelmesi durumundan dolayı vize başvurularının daha uzun bir sürede sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir.

 

Bu nedenden dolayı bireyin yapacak olduğu seyahat en az bir hafta öncesinden işlemlere başlaması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca kişi Hindistan vizesinden olumlu bir sonuç almak istiyor ise ilk önce tüm belgelerini eksiksiz ve tutarlı bir şekilde teslim ettiğinden emin olması gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edildikten daha sonra başvuru yapılan dönemde herhangi bir resmî ya da dini bayramı denk gelmemesi halinde kişilerin başvuru işlemleri bir ya da iki iş günü içerisinde bizi sonuca ulaşılmaktadır.

 

Ancak kişilerin teslim etmiş olduğu belge eksikliği ya da her iki ülke adına resmî tatil, dini tatiller ya da yoğunluklarından dolayı başvuru işlemleri bir ya da iki haftaya kadar uzaya bilmektedir. Bunun nedeni ise başvuru yapılmadan önce içinde bulunulan zaman dilimine ait herhangi bir etkinlik olup olmadığına kişi başvuruda bulunmadan önce oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Bu gibi sorunlar, kişinin yapmış olduğu başvuru süresini değerlendirme süresi için çok daha kısa olmasına katkı sağlayacaktır.

 

Hindistan Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hindistan vizesi adına vize merkezleri aracılığı ile başvuru yapılabilir mi hakkına sahiptir. Ancak vizenin sonuçlandırılması ve ek belge talep edilmesi gibi bütün bu durumların sonucunda Hindistan Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında bulunmaktadır.

 

Olası bir ek belge talebinde ya da söz konusu olduğunda bize merkezi arıcılık şeklinde kişiye gerekli bilgilendirmelerin yapılmasını sağlamaktadır. Hindistan vize başvurusu için herhangi bir sebepten dolayı kişinin yapmış olduğu vizesi ret cevabı ile sonuçlanması akabinde kişinin Ödemiş olduğu vize harç bedeli kişinin tarafına tekrardan iade edilmeyecektir.

 

Bu nedenden dolayı kişinin yapacak olduğu vize başvuruları profesyonel ve uzman bir kadro aracılığı ile yapılması daha mantıklı olacaktır. Ayrıca bayram dönemlerinde yapılacak olan başvurular yüksek ihtimaller doğrultusunda uzayacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına kişinin başvuru tarihinden en az 20 gün önce yapılması daha doğru olacaktır. Bize başvuru merkezleri ile kişi iletişime geçerek gerekli olan tüm güncel evrak listesini ve bilgilere ulaşabilme hakkına sahiptir. Ayrıca yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşlar bilgilendirmeler adına kişinin kendi tarafına hiçbir neden doğrultusunda ücret talebinde bulunma hakkına sahip değildir. Kişinin başvuruda şahsen bulunması gerekmektedir.

Hindistan Vize Ücreti S.S.S

Hindistan tek girişli turistik vize ücreti 2021?

Hindistan tek girişli turistik vize ücretleri vize süresine göre değişiklik gösterir. Hindistan’ turistik amaçlı gitmek isteyenler 3 aylık tek girişli turistik vize için 150 Dolar, 6 aylık turistik vize için 260 dolar ve 1 yıllık turistik vize için 170 dolar harç ücreti öder.

Hindistan transit vize ücreti 2021?

Hindistan üzerinden üçüncü bir ülke aktarmalı geçiş yapmak isteyenler Hindistan Transit vize almakla yükümlüdür. Hindistan transit vize 15 günlük olarak alınmaktadır. Hindistan transit vize ücreti 2020 tek girişli için 70 Dolar, çift girişli için 80 Dolar’ dır.

Hindistan konferans vize ücreti 2021?

Hindistan’da yapılacak bilimsel bir aktiviteye katılmak isteyenlerin alacağı Hindistan konferans vizesi ücreti vize suresine göre değişiklik gösterir. 3 aylık Hindistan konferans vizesi ücreti 140 dolar, 6 aylık Hindistan konferans vizesi ücreti150 Dolardır. Hindistan konferans vizesi çok girişli bir vize türüdür.

Hindistan vize ücreti 2021?

Hindistan hükümeti tarafından dönem dönem vize ücretlerine zam yapılmaktadır. Hindistan güncel vize ücretleri vizenin süresine ve tek ya da çok girişli olup olmama durumuna göre değişir. 3 aylık tek girişli turist vizesi; 150 Dolar iken 1 yıllık çok girişli çalışma vizesi 300 dolar’ a çıkmaktadır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu